Haber

Adana’da 18 iş yerine sıçrayan yangın kontrol altına alındı

18 iş yerine sıçrayan yangın kontrol altına alındı

Adana’da sabah saatlerinde geri dönüşüm fabrikasında başlayan ve 18 iş yerine daha sıçrayan yangın, 7 saat sonra kontrol altına alındı.

ADANA – Adana’da sabah saatlerinde geri dönüşüm fabrikasında başlayan ve 18 iş yerine daha sıçrayan yangın, 7 saat sonra kontrol altına alındı.

Seyhan ilçesine bağlı Sarıhamzalı Mahallesi’ndeki bir geri dönüşüm tesisinde saat 06.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede yandaki kozmetik fabrikasına sıçradı. Haber verilmesi üzerine olay yerine 112 Acil Sağlık, polis ve itfaiye ekipleri yönlendirildi. Yangına karadan ve havadan müdahale devam ederken, yangın kontrol altına alınamadı. Tüm müdahalelere rağmen yangın 18 iş yerine sıçradı. Yangında iş yeri önünde bulunan çok sayıda araç hasar görerek demir yığınına döndü. Helikopterlerle kanaldan alınan su ile itfaiye ekipleri karadan müdahale ederek yangını 7 saat sonra kontrol altına aldı. 18 iş yerinde maddi hasar meydana geldi. Ekiplerin soğutma çalışmaları devam ediyor.

haber-iskilip.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu