Haber

Özgün Emre Koç’un sözleşmesi feshedildi: ‘Başkan beni kaşıdı’

Siyaset bilimci Özgün Emre Koç, Maraş merkezli depremlerde askerlerin arama kurtarma çalışmalarına katılmasına izin verilmemesine sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Paylaşımlarının ardından gözaltına alınan Koç, ‘kovuşturmaya yer olmadığı’ kararıyla serbest bırakıldı.

‘SEBEBİ SİYASİ OLABİLİR’

Koç, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, özel bir üniversiteyle İngilizce eğitimi vermek üzere anlaşma yaptığını ancak rektörün anlaşmayı haber vermeden iptal ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bu yıl özel bir üniversiteyle mesleki ve akademik İngilizce dersi vermek üzere anlaşmam vardı. Belgelerimi hazırladım, bir süredir sözleşme için randevu bekliyordum. Haber geldi, rektör beni silmişti. Bir açıklama yapmadılar, ilişkinin siyasi olması çok bekleniyordu, üstelik ben zaten başka bir üniversiteyle sözleşme aşamasına gelmiştim, burası ile anlaşınca orayı reddettim.

Bölümle görüşmemizin hemen ardından kabul edildiğim bilgisi verildi, hatta sorumlu olduğum derslerin müfredatını bile hazırlamam istendi. Okulun açılışına kısa bir süre kalmasına rağmen sözleşmeyi imzalamadan müfredat hazırlamadım. İyi ki bunu hazırlamamışım.

‘BU VE BENZER BEDELLERİ ÖDÜYORUM’

Kısacası 2 yılı aşkın süredir bu ve buna benzer masrafları ödüyorum. Bu ilk olay değil. Birçok kişi ödüyor. Hayatımı tırnaklarımla kazıyarak, kimseye minnet duymadan yaşamaya çalışıyorum. Daha iyi bir Türkiye için adını verdiğimiz ve desteklediğimiz ağalar, seçimden sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ediyor ve kârlarını nasıl paylaşacakları konusunda büyük yaygara koparıyorlar.

Ben “mafya özeti” Özgün Emre Koç’um, pişman değilim.” (HABER MERKEZİ)

hassa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu