Yaşam

Yönetmen Steven Spielberg en sevdiği filmi açıklıyor: ‘ET’ oldukça mükemmel

Oscar ödüllü yönetmen Steven Spielberg, “oldukça mükemmel” olarak değerlendirdiği sinematografisini anlattı.

The Late Show’da Stephen Colbert ile konuşan Spielberg, çalışmalarını yayınlandıktan sonra nadiren izlediğini söyledi. Spielberg, “O kadar sık ​​geriye bakmam ama arada bir çocuklarımla bir film izlerim. Çocuklarıma ilk kez ET’yi izlemeleri için eşlik etmek istedim. ET’yi görmelerini istemedim. babaları ortalıkta yok. Özellikle baştaki korkutucu kısımlar.”

Yönetmen, “Bazen yapmayı isteyip de yapmadığım şeyleri görüyorum ve bazen bunca yıldan sonra şimdi gördüğümden daha iyi bir fikir olabilecek şeyler görüyorum. Ama çoğunlukla ET oldukça harika bir film. Yaptığım birkaç filmden tekrar tekrar izleyebilirim. Tekrar tekrar izleyebileceğim beş altı film var ama genellikle bunu yapmam” diye devam etti.

“ET” teması şu şekildedir:

Meraklı bir uzaylı kümesi, meraklarını gidermek ve onları tatmin etmek için Dünya’ya gelir. Dönüşleri sırasında aralarında bir kişiyi unuturlar. 3 milyon yıl uzaktan gelen bu canlı, bilmediği bir yerde yapayalnız bırakılır. Elliot adında 10 yaşında bir erkek çocuk, bu yalnız yaratığı sahiplenip evine götürmeye karar verir. Elliot, ET’yi yeni tanımakla kalmıyor; Önyargıları yıkmaya çalışırken de büyük çaba sarf edecektir. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu