Haber

Beşiktaş-Tiran maçına doğru

UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. ön eleme tipi ilk maçı yarın Arnavutluk’un Tiran ekibini konuk edecek Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, “Yarın maça iyi başlayıp geri getirmek istiyoruz.” söz konusu.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Güneş, “İyi bir kamp geçirdik. Resmi maçlar hazırlık maçlarından daha değerli. Yarından itibaren ilk resmi maçımızı oynayacağız. Büyük kadro ayrımı yapmıyoruz. küçük grup Rakibimiz kontratı iyi oynayan bir takım.Tanıdığımız bazı oyuncular var.Bir de uygun savunma anlayışına sahip hızlı hareket eden bir takım var.Gücümüz, inancımız ve kalitemiz olduğunu düşünüyoruz. yarın maça yeterli bir şekilde başlayın ve ortaya çıkarın. Bu bizim için de bir sınav olacak. Antrenman ve hazırlık maçlarına zenginlik katarak oynamaya çalıştık. Yarın da böyle olacak. Düşünüyoruz.” dedi.

Takımından olumlu bir futbol beklediğini söyleyen Güneş, “Kazanma hırsı aklı ikinci plana atıp dikkati başka yöne çektiğinde rakibin işine gelebilir. Rakibin kontra ataklarına da hazırlıklı olmak istiyoruz. Rakibi sahaya hapseden, atak yapan ve oyun kalitesi ile kazanmak isteyen bir takımız. Takımdan gelen pozitif futbol, ​​kazanma hırsı üst seviyede. “Bireysel performansların bütünleşik olduğunu görmek istiyoruz. takım olarak Maçın ambiyansının iyi olması için oyuncuların, taraftarların ve camianın ambiyansının iyi olması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Güneş: “Bir sorunum yok, mutsuz değilim. Taraftarımız sakin olsun”

Mutsuz olmadığını söyleyen Güneş, şunları söyledi:

“Sosyal medyada çözüm aramıyoruz. Sosyal medyada bir sorun var. Benim bir sorunum yok, mutsuz değilim. Taraftarımız sakin olsun. Önder, yönetim elinden geleni yapıyor. Önceki yönetimler de mücadele etti. Çalışanlara ödeme yapılırken bile zulümler oldu.Geldiğimden beri bu böyle.Böyle bir sorun görmedim.Kulübün borcunu azaltmaya çalıştığını görüyorum.Bununla ilgili aramalar olduğunu görüyorum. transfer anlayışı devam ediyor.Transfer ayı devam ediyor.Transfere bağlı olarak bizim dışımızda kaos yaratılıyor.Oburlarının transferi ile bizim işimiz olmaz.Her takım kendi oyuncusunu alır kendi camiasına hesabını verir.” Almadan hesap vermek zorunda. Biz de bu kaostan etkileniyoruz. Hatalar yapılır ama suç işlemek gerçek değildir. Kaosa, kaosa neden olmak isteyenler var. Beşiktaş için faydalı olan ne varsa onu yapmaya çalışıyoruz. Ahlaklı, iyi niyetli insanlar saçma sapan konuşmazlar. Korkmuyoruz, aldanmıyoruz. “

“Nezih bir toplumda yaşıyoruz.” Güneş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Asil, kıvrak ve yürekli, fanatik ve entelektüel seviyesi yüksek bir camia içindeyiz. Hepimiz geçiciyiz. Taraftarlar 500 kilometre uzaktan bizi görmeye geliyorsa onlar için bir şeyler yapmamız lazım. Yanlış değil. kaos yaratmak ve bizden cevap beklemek.Transfer kulüplerinde bu yok.Siz büyük bir transferle gündemi kapatıyorsunuz2.Bulduğumuz kişileri kaybetmeyelim.Oyuncu da teknik direktör de yönetim de bu grubun başarısı için çalışıyor. .Geldiğimdeki kaos ortamından daha iyi durumdayız.Eksiklerimiz,hatalarımız var.Sizin ekonomi,idari ve teknik yapınız üst seviyede olsa bunları konuşmazdık.Almasına izin vermeyeceğiz. tozu dumana katacağız. Dışarı çıkacağız ama en uygun sonucu alacağımızı biliyoruz.”

Orta saha transferi hakkında konuşan Güneş, “Orta sahada Amir, Salih, Gedson ve onların alternatifleri var. Defansif oyuncu alıp hücum oyuncusu alıp daha da zengin ederek onları bir üst seviyeye çıkarmaya çalışıyorduk. Birçok isim vardı.” konuşuldu, Onana geldi. Defansif olarak da. Lyanco ve Amartey bizdeydi. Üç oyuncudan ikisini düşünüyorduk. Biri kiralık olarak kabul edildi. Onana bonservisine alındı. Amartey de bizde ama o hazır değil. … Stoper olarak kullanabileceğimiz bir oyuncu. Ofansif orta saha bizim için daha faydalı. Orada kullanabileceğimiz oyuncu kanatta da oynayabiliyorsa işimiz kolaylaşır. Açıkta.” Oynayan bir oyuncu, transferin ana prensibini yapmış olacağız. Dışarıdan fırsat transferi olursa değerlendirilecektir. Bizim bir ekibimiz var. Gidenleri de bırakabiliriz. Oyuncularımız yarın için oynamaya hazır.” dedi.

Güneş: “İsmine yakışmayan bir oyuncuyu almak bana gerçekçi gelmiyor”

Takıma katkı sağlayacak oyuncuların transferinin doğru olacağını söyleyen Güneş, “Yabancı isimlerin gelip gelmemesi transfer politikasına bağlı. Kulüpler ekonomisine ve yapısına uygun oyuncular alıyor. Ben takımın en gençlerinden yanayım. en güçlü ve en yetenekli oyuncular.Kulüpler hem yetenekli hem de deneyimli oyuncuları alabilirler.Mevcut transfer için.Alabileceğimiz oyuncuya bakarsak işe yarar, eğer adı yararlıysa, bunu yapacak bir oyuncu almayı gerçek bulmuyorum. bizim işimize onun adı için gelmedik Kagawa’yı sakat olmasına rağmen aldık ilk maçta 2 gol attı ama oynamadı hakikaten transfer olmadı ismi gündem oldu Beşiktaş bunları yaşadı “Bazen isimsiz bir e-posta almanız yardımcı oldu. Herkes ekonomi karşılığında şampiyon olmak istiyor. İçlerinden biri şampiyon olunca diğerleri iflas edecek demektir. Bu transfer yapmamamız gerektiği anlamına gelmiyor. Hem oyunculuğa hem de ekonomiye yakışacak bir transfer.” ifadelerini kullandı.

Sun: “Rebic yarına yetişemedi”

Beşiktaş’ın transfer gündeminde olan Ante Rebic’e de değinen Güneş, “Rebic yarın prestijle büyümedi. Antrenmana gidiyor, konuşuluyordu.” dedi.

Yabancı oyuncuların Türkiye’ye gelmesinin iyi olduğunu ama hepsinin para için geldiğini kaydeden Güneş, “Dövizden şikayetçiyiz ama paranın çoğu orada harcanıyor ve ben bunu da anlamıyorum.” İki oyuncum var. Bazı oyuncuları öne alacağız. Takımımızı 16’ya çıkarsak daha iyi olur diye düşünüyorum. Bize gelmek isteyen oyuncunun başımızda yeri var.” değerlendirmesini yaptı.

Güneş, Almanya kampının son günlerinde sakatlanan Ghezzal ile yeni transfer Amartey’in hazır olmadıkları için yarın forma giyemeyeceklerini kaydetti.

Deneyimli teknik adam, UEFA Konferans Ligi’ndeki hedeflerinin yarınki maçı kazanmak olduğunu ve bunu adım adım düşüneceklerini söyledi.

(Ceyhun Kazancı) Keşke gitmeseydi, bunu samimiyetle söylüyorum”

Görevden ayrılacağı açıklanan sportif direktör Ceyhun Kazancı hakkında konuşan Güneş, şunları söyledi:

“Dün Ceyhun Kazancı ile beraberdik. Zaman zaman konuşuldu. Ben de konuştum. Morali çok bozuktu. Hep olumlu düşünürdü. Bugün itibariyle öğrendim, beklemiyordum, üzüldüm. Beni olumsuz etkilemiş olabilir.Bazen hakkımda spekülasyonlar yapıldı.Kişisel bir sorunum yok.Beşiktaş’ı sevmeyen bu kaosu yapabilir,bu cemaat içinde olmaz bu.hem mutfakta aşçı Sahadaki oyuncuyla birebir.Burada hepimiz görev başındayız.O elinden geleni yaptı.Bana “Saygılı davranıyor. Bizimle hiçbir ilgisi yok. Kararına saygı duyuyorum. Kendisine yeni hayatında başarılar dilerim. Keşke gitmeseydi, bunu samimiyetle söylüyorum.”

“(Romain Saiss) Daha önce şehirden memnun değildi, sonra benden memnun değil”

Faslı oyuncu Romain Saiss’in Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra kendisi hakkında yaptığı açıklamalara değinerek şunları söyledi:

“Benden şikayeti varsa direk bana şikayet ediyor. Hakaretlerinin hiçbir değeri yok. Onun bir fikri varsa benim fikrimi herkes biliyor. Keşke benimle kampa gelse. Benim yapacak bir şeyim yok. Kampa gelmeyip transfer olan oyuncuya şunu söylüyorum. Beşiktaş’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Bir şey” Onunla konuşsam üzülmesini istemiyorum. O çok iyi bir oyuncu, defans oyuncusu olarak kalmasını istiyordum. Önce şehirden memnun kalmadı, sonra benden de memnun değil. Zaten benim eğitimimde değilsin. İki maç oynamadın, milli takımda oynadın. Yüzde 90 ihtimalle gitme şansı olan Montero, idmana gidiyor. Şimdi onu takıma götüreceğim. Umarım gittiği yerden daha iyi yerlere gider. Ben söylediği kişi değilim, diğeriyle karıştırmış olabilir.”

Saiss’e ‘git’ demediğini vurgulayan Güneş, “Gitmek istedi. Maç günü maç oynarken ‘gideyim’ dedi. Para için gidiyorsanız ben dedim” Sana para veririm stoper boşalınca oraya 2 defans almamız lazım Afrikalı olmasın diye uğraştık Amartey Alırken geç kaldık sonradan çekildi merkezde Amartey var Arkada Emrecan vardı stoperde, kaza yapınca stoper lazımdı, Stoper almamız lazım, Emrecan da Tayyip de devreyi bulur Türk oyuncu sıkıntımız var, sıkıntımız var. Türk oyuncu ile “Sıkılırsak Necip ve Berkay da var. Necip şu anda iyi oynuyor. Orada bir transfer gerekebilir.” dedi.

“Redmond ve Saiss’in kalmasını özellikle istedim”

Nathan Redmond’un kalmasını istediğini söyleyen Güneş, “Ben özellikle Redmond ve Saiss’in kalmasını istedim. Sezona girerken ideal takıma yakın olur. Saiss’in kaybı çok değerli. Ben gideyim dedim. kal ama para alma dedim oyuncu.Başka yerde bu parayı bulamamış.Oyuncular buradan daha çok para için bir yere gidiyorlar.Bize gelenler buraya geldikten sonra daha iyi para kazanacaklar dedik. Oyuncular tavan yapınca piyasa değişiyor.Ceyhun bey gidip konuştu.Sonra teşekkür etti.Katkılarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.Oyuncu tarzı olarak bize faydalı bir oyuncuydu.Eğer onun gibi birini bulabilirsek. , takımı zenginleştirecek. İki veya üç pozisyonda oynayan bir oyuncu benim için. Her zaman daha değerlidir. Chamberlain daha çok ortada oynuyor. Vargas, sağda ve solda oynayan tipte bir oyuncu.” ifadeleri kullandı.

“Cephede sayı ve nitelik olarak istediğimiz seviyede değiliz”

Hücum hattında istenilen seviyede olmadıklarını ifade eden Güneş, “Ön tarafta sayı ve kalite olarak istediğimiz seviyede değiliz. Muleka ve Aboubakar’ımız var. Birinci geldiğimde Beşiktaş çok gol yedi dedim.Savunmaya döndük hücumda sıkıntı vardı.Bugün hücumda sıkıntımız var.Gol atıyoruz.Savunmaya özel oyuncular lazım.Aynı oyuncularla daha fazla performans gösterdik. savunmada.Beşiktaş’ın yediği gol sayısı ortadaydı.Üç oyuncu da verimsizdi.Ligin sonunda Rosier,Saiss ve Masuaku daha yetkin.Colley stoperde,Amartey geldi,Necip,Berkay, Montero “Var. “Kulübü korurken kulüplerin ve seyircilerin hakları kaybedilmiş olur. Oyuncular diledikleri gibi koşmasınlar.” değerlendirmesini yaptı.

Alt yapıdan çıkan oyuncuları değerlendiren Güneş, “İstediğimiz oyuncuları aldığımızda daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Elimizdekilerin performansının daha iyi olması beni mutlu ediyor. Bazen aldıklarınız katkı vermeyebilir. Alırken buna dikkat ediyoruz.Demir Ege sorunsuz gidiyor.Berkay’ın gidişatı var, rahat olması gerekiyor.Onu mental olarak güçlendirmemiz lazım. Bir de Semih var. Üç oyuncu daha olumlu görünüyor.” dedi.

Burak Yılmaz’ın oyuna dahil olmasıyla ilgili olarak Güneş, “Aboubakar var, Burak’tan daha iyi oyuncu. O da aynı şeyi söylüyor. 15-20 dakika oynayabiliyor.” şeklinde konuştu.

Aboubakar: “Büyük hedeflerimize doğru ilerlemek istiyoruz”

Basın toplantısına katılan siyah beyazlı futbolcu Vincent Aboubakar, şunları söyledi:

“Çok rahat bir antrenman kampı geçirdik. Kimse sakatlanmadı. Çok değerli bir emek. Artık küçük büyük takım kalmadı. Her kadroyu ciddiye almamız lazım. Taraftarımızı mutlu etmek, özgüven kazanmak istiyoruz. Güven ve ilk maçımızı kazanarak büyük hedeflerimize doğru ilerliyoruz.Beşiktaş’ta her zaman kazanma ruhu vardır.”Şampiyonlar Ligi’nde UEFA’da, Beşiktaş’ta UEFA Avrupa Ligi’nde oynadım. Konferans Ligi’nde bu sefer daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Sahada kazanmak için mücadele edeceğiz. İlk maç çok değerli. Adım adım gerçekten kazanmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler