Ekonomi

BİM’den flaş karar! Oradan yüzde 25 alacaklar.

2022 yılının prestiji ile 10 adet deponun elektrik ihtiyacını karşılamaktadır. Güneş Enerjisi Santralleri (GES) ile buluşan BİM, 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu yayımladı. Bu alanda 15 megavat kapasiteye sahip olan şirket, 2025 yılından sonra toplam elektrik tüketiminin yüzde 25’ini GES projelerinden elde edilen elektrikle karşılayacak.

Yaşanabilir bir çevre ve sürdürülebilir bir gelecek vizyonuyla belirlediği sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmayı hedefleyen BİM, bu alandaki faaliyetlerini ve sonuçlarını 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’ndaki verilerle paylaştı.

Global Reporting Initiative (GRI) tarafından yayınlanan GRI Standartlarına uygun olarak hazırlanan raporda, BİM’in sürdürülebilir bir gelecek için yaptığı yatırımlar ve belirlediği hedefler paylaşıldı.

“KARIN ÜSTÜNDE TUTUYORUZ”

Raporu değerlendiren BİM Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu, “Müşterilerimizin çıkarlarını her zaman kısa vadeli yüksek kârların üzerinde tutuyoruz. Müşterilerimize kaliteli ürünler sunmaktan çevresel etkimizi azaltmaya kadar geniş bir yelpazede iş modelimizin sürdürülebilirliğini gözeten uygulamalarımız ve yatırımlarımız aynı yoğunlukta devam edecektir. 2022 yılı çalışmalarımıza ilişkin hazırladığımız bu kapsamlı raporu tüm paydaşlarımızın bilgisine sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”söz konusu.

KAYNAK: DÜNYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu