Haber

Cittaslow Genel Sekreteri Finike’yi Ziyaret Etti

Cittaslow Genel Sekreteri Pier Giorgio Oliveti, Antalya’nın “sakin şehir” unvanına sahip tek ilçesi Finike’nin Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’yi ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamada, Finike Belediye Başkan Yardımcısı Sıdıka Gökyar Kızılca ve Antalya Büyükşehir Belediyesi (ABB) Dış İlişkiler Daire Başkanı Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç’ün katıldığı ziyarette, Finike’nin “sakin şehir” olarak yeni projeleri konuşuldu.

Antalya’nın tek sakin şehri Finike’yi beğendiğini belirten Oliveti, sakin bir şehir olarak örnek bir konumda olduğunu belirtti.

Finike’nin önümüzdeki dönemlerde Yavaş Şehir Derneği ile yeni projelere imza atacağını belirten Oliveti, “Finike’nin ‘sakin şehir’ çatısı altında yürüttüğü çalışmalar birçok şehre örnek olabilir. Finike gerçekten elinden geleni yapıyor.” söz konusu.

Başkan Geyikçi, “Turuncu Köy” projesinden bahsederek, “Bu proje Finike için bir vizyon projesi olacak. Projede tarım, üretim, gençlik ve çevreci yaklaşım yer alıyor. Bu projeyle sadece Finike’ye değil, ilçeye de büyük faydalar sağlayacağız. aynı zamanda Antalya’ya ve ülkemize de.” “Değer katacağız.” İfadesini kullandı.

yildizeli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu