Haber

Hakan Fidan başrolde! Atılacak adımlar şekilleniyor!

Geçtiğimiz hafta Ankara’da düzenlenen 14. Büyükelçiler Konferansı’nda yeni dönemde Türk dış politikasını daha etkin ve koordineli hale getirmek için atılacak adımlar şekillendi.

Dışişleri, Milli Savunma ve İçişleri başta olmak üzere bakanlıklar arası koordinasyon ve uyuma büyük önem verilecektir.

SİBER GÜVENLİK

Hiçbir bilginin hafife alınmaması gereken ve pencereden bakıldığında çok da değerli görünmeyen bir konunun Türkiye’nin güvenlik öncelikleriyle ilgili her türlü bilgiyi dünyanın dört bir yanından Türk büyükelçileri ve misyon şefleri merkeze aktaracak. Ankara’da büyük resim

Siber güvenlik konusunda hem dikkatli olunması hem de farkındalığın artırılmasına yönelik çalışmalar yapılacaktır. İnsan kapasitesi açısından dünyanın en kaliteli ve iyi eğitimli ağlarından birine sahip olan Türk dışişleri bakanlığı, diplomatlar daha verimli hale geldikçe daha aktif olacaktır.

İÇ ANALİZ

Türk diplomasisinin önceliklerinin ele alındığı Büyükelçiler Konferansı’nın açılışında Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, dış politikada bölgede barış ve güvenliğin tesis edilmesi, dış bağlar için yapısal bir temel oluşturulması, refah ortamının iyileştirilmesi olmak üzere dört temel stratejik hedef sıraladı. ve küresel hedeflerin ilerlemesine katkıda bulunmak.

Konferansta Türk diplomasisinin önceliklerini, Türkiye’yi bölgede ve dünyada bekleyen tehdit ve fırsatları analiz ettiklerini belirten Fidan, “Bölge bölge, konu başlık çok sistematik bir şekilde inceledik” dedi.

 

ahirlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu