Haber

HATAY’DAKİ KONYA KONYA KONTEYNER KENTİNİN İLK FAZINDA DEPREM MAĞDURLARI YERLEŞMEYE BAŞLADI

KONYA Büyükşehir Belediyesi’nin Konya’daki odalar ve ilçe belediyeleri ile birlikte Hatay’da iki farklı bölgeye kazandıracağı konteyner kentlerin ilk etabına depremzedeler yerleşmeye başladı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremden en çok etkilenen Hatay’da yaralar sarılmaya devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konteyner kent Hatay’da incelemelerde bulundu.

Toplam bin konteynerden oluşacak konteyner kentlerin ilk etabındaki çalışmaların tamamlandığını belirten Altay, “Konya olarak Hatay’da çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Şu anda konteyner kentimizin ilk etabındayız. Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram, Karatay, Selçuklu belediyeleri, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası olarak hayata geçirdiğimiz konteyner kentimizin ilk etabında 442 adet konteyner bulunuyor. Şu an itibariyle altyapı çalışmaları tamamlandı. İlk etabın ilk etabına vatandaşlarımız yerleşti. İnşallah burada da 442 aileyi misafir edeceğiz. Ayrıca konteyner şehrimizde sosyal amaçlar için; Sağlık ocağı, güvenlik binası, çocuk oyun alanları, mescidi ve yapacağımız mescidi ile Konya’ya yakışır bir alan haline geldi. Hatay’ın yaralarını sarmak için gece gündüz çalışıyoruz. Katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. Tanrı tüm Konyalıları korusun. Onların emeği ile burada Hataylı kardeşlerimizin yaralarını sarıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu