Ekonomi

Robert F Kennedy Jr. son Bitcoin alımlarını doğruladı

Robert F Kennedy Jr., Çarşamba günü yaptığı duyuruda, daha önce tartışmalı olan ancak mali açıklama formunda kayıtlı olduğu belirtilen Bitcoin’in (BTC) sahipliğini doğruladı.

18-20 Mayıs tarihleri ​​arasında düzenlenen Miami Bitcoin Konferansı’nda Bitcoin hakkındaki olumlu görüşlerini dile getiren Kennedy, şunları söyledi: “Bitcoin Konferansı’ndan hemen sonra sözümün arkasında durmaya karar verdim ve yedi çocuğumun her biri için iki Bitcoin satın aldım.”söz konusu.

Konferansın ardından geçen günlerde 27 bin dolar civarında bir süreç gören Bitcoin, şu anda yaklaşık 29.500 dolar değerinde. Bu da Kennedy’nin sahip olduğu 14 BTC’nin yaklaşık 414 bin dolar olduğu anlamına geliyor.

Geçen hafta Kennedy, Bitcoin’e olan desteğini artırdı ve cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanırsa, token’ı sermaye faiz vergilerinden muaf tutacağına ve ABD dolarını Bitcoin gibi güçlü varlıklarla desteklemeye başlayacağına söz verdi.

CNBC, bu ayın başlarında Kennedy’nin Bitcoin’e yatırım yapmadığını bildirdi ancak bu açıklama 30 Haziran tarihli mali açıklama formuyla çelişiyordu. Söz konusu formda Kennedy’nin 100.001 ile 250.000 dolar arasında bir miktar kripto paraya sahip olduğu ortaya çıktı. Başlangıçta bu varlıkların RFK’nın eşiyle ilgili olduğu belirtilse de daha sonra varlıkların asıl sahibinin lider adayı olduğu bildirildi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu