Teknoloji

Elon Musk bu kez “w” harfini kaldırdı; Twitter’ın adı “Titter” olarak değiştirildi

İsmini Harry Bölz olarak değiştiren Twitter CEO’su Elon Muskbirkaç gün önce Twitter binasında asılı olan tabeladaki “w” harfini beyaz bir muşamba ile örtmekten sorumlu olduğunu doğruladı ve Aynı zamanda “Titter” karmaşasını da başlattı..

Musk’ı bir süredir takip edenler, dünyanın en zengin insanlarından biri olan teknoloji milyarderinin küçük bir çocuk mizahına sahip olduğunun farkında. En sevdiği şakalarının “memeler”den bahsetmesini içerdiği göz önüne alındığında, San Francisco’daki Twitter genel merkezi tabelasındaki “w” harfini beyaz bir muşamba ile örttüğü fotoğraflarının viral olması şaşırtıcı değil. Fotoğraflar yayılmaya başlayınca kayıp mektubun sorumluluğunu üstlenmezken, etkisi olduğu açıktı.

Yeni “Titter” işareti Musk, hayranlarından övgü dolu yorumlar alırken, Twitter’ın sahibini pek memnun etmedi. Twitter’ın sahibi Musk’a göre, Yasal olarak şirketin tabelasında “Twitter” adını tutması gerektiğini söyledi. Milyarderin analizi, “w” harfini arka plan rengiyle boyamaktı. Musk Pazar gecesi tweet attı, “ Sorun çözüldü!” o ilan etti.

Musk’ın Twitter’daki diğer açıklamalarının ortasında “Texas Institute of Technology & Science” (kısaltması “TITS”) adında yeni bir üniversitenin kurulması var.

Musk, 29 Ekim 2021’deki yeni okuluna atıfta bulunuyor” efsane bir ürün olacakMusk’ın birçok fikri gibi bu okul da hiçbir zaman kurulmadı.

Ayrıca geçen yıl Musk, Twitter’ın adını “” olarak değiştirmişti. kıkırdamaAyrıca takipçileri arasında “” olarak değiştirilip değiştirilmeyeceği konusunda bir anket düzenledi.

Yine de, Twitter’ı “Titter” olarak yeniden adlandırmak ve ev sahibinin isteklerine karşı çıkmak şu anda pek iyi bir plan gibi görünmüyor. Ocak ayında, SRI Nine Market Square LLC’ye ev sahipliği yaptı Twitter’a, San Francisco’daki genel merkezi ve diğer zararlar için ödenmemiş kirası nedeniyle 6,7 milyon dolarlık dava açtı. Bire bir ay Twitter, İngiltere’de King III. Charles’ın mülklerini yönetmek Taç EmlakLondra ofislerine kira ödemediği için dava edildi.

Musk, geçtiğimiz Ekim ayında Twitter’ın 44 milyar dolarlık satın alımını tamamlamasından bu yana, şirket faturalarını ödememek ve sözleşmelerinin maliyetlerini kısmak için pazarlık yapmakla tanındı. “Yeni” Twitter’ın yakın tarihinin bir noktasında, Musk tüm bina görevlerini bıraktıktan sonra çalışanlar şirketin üst düzey ofislerine kendi tuvalet kağıtlarını getirmek zorunda kaldı.

Tüm bu olaylar eski Twitter’a aşina olanları şoke ederken, ne yazık ki büyük bir şaka olarak anılmaya başlandı. “Yeni” Titter için pek şaşırtıcı görünmüyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu